Qigong

 › Qigong

«QIGONG» — iidne tehnika organismi eneseregulatsiooniks, mis põhineb hingamis-, liigeste-ja meditasiooniharjutustel.

Qigong vormid

Qigong liigitub tervistavaks (kasutatakse meditsiinis tervenemise profüklaktikas) ja jäigaks (kasutatakse võitluskunstides).

Qigong ajalugu

Aastatuhandeid huvitab inimest tema tervis ja sellega seonduv. Iidsetest aegadset saadik ei ole olnud tavainimestel piisavalt aega sellega tegeleda. Valitsejad tegelesid riigijuhtimisega, sõdurid — sõdadega, talupojad maaharimisega. Vaid need, kes valisid endale mungaks olemise või eraku tee, leidsid piisavalt aega, et otsida igavese elu võimalusi. Sajandiste kaupa on kloostrites tegeletud «surematuse retsepti» loomisega, milleks kasutati erinevaid alkeemia võtteid, koguti hindmatul hulgal teadmisi haiguste uurimisest ja ravist. Nii sündis tänaseks tohutult populaarsust kogunud harjutuste süsteem Qigong, mille koolkondadesse kuuluvad erinevad kompleksid nagu «Viie looma mängud», «Kaheksa brokaaditükki» jt.

Kuidas mõjutab Qigong inimest.

Kui inimese keha vabaneb pingest ja survetest, ei  takista midagi energia vaba voolamist tema kehas. Sel viisil kindlustame kõik organid õige varustusega. Kõik meie organid on omavahel seotud ja ühe blokeering, mõjutab otseselt teiste tegevust — kannatab terve süsteem ning tekivadki erinevad haigused.. Qigong töötab korraga mitmel rindel — pehmendab keha, vabastab blokeeringud, töötab välja õige ja rahuliku hingamise, tasakaalustab psüühika. Kõik meetodid viivad tagasi organismi esialgsesse, õigesse algstaadiumisse.

Qigong harjutuste ja komplekside kohta lugege rohkem  SIIN.

Архив публикаций