Taichi Quan — Wu Shu pehme stiil (võitluskunstid)

 › Taichi Quan — Wu Shu pehme stiil (võitluskunstid)

Taichi Quan — Suur Piiriületamise Rusikas. WuShu sisemine stiil.

Wu Shu — tähendab tähendab hiina keeles «Sõdalaste kunsti» See jaguneb omakorda 2 suuremaks suunaks: «Välimine» ja «Sisemine».

Välimine — siin väljenduvad selgelt järsud, otsesuunalised liigutused. Sisemised on samas pehmed, ringjad liigutused. Kokku on Wu Shus üle 600 stiili, enamus neist välise suunaga (sarnaselt karatele), nagu näiteks «Shaolin», «Pikk rusikas», «Lõunarusikas», arvukad loomariiki kujutavad stiilid»

«Taichi Quan» — kuulub Wu Shu sisemise stiili perekonda.

See stiil on lähemal Judole ja Aikidole. Pehmed liigutused aitavad säilitada jõudu, et seista vastu ründajale ning vastase atakk «peatub ja langeb tühjusesse». Tehnika väljendub ründaja liigutuste enda poole meelitamises ja tema jõu ärakasutamises enda kaitseks.

Taichi Quan — iidne süsteem:

Meieni jõudis see süsteem mitmete eri stiilidena, mida on andnud edasi  suured meistrid. Need stiilid on: Udan Tai Chi, Chen Tai Chi, Yang Tai Chi, aga ka «Sun», «U», «Wu» ja «ShaoBao». Kõik need stiilid ernevad oma vormidelt, treeningute metoodikalt, kuid nende põhibaas on sama.   See väljendub selgelt Yin-Yang ja Ba Gua vastavuse printsiipides.
On väljatöötatud mitmeid võitluse meetodeid, kuidas kasutada «täis-tühi, » ligimeelitamine-eemalelükkamine» meetodeid,  erinevaaid haardeid, tasakaaluharjutusi jne.
TaiChi Quan ei ole lihtne meetod, aga on saavutatav  ja õpitav igas vanuses.  Harjutesd võimaldavad mitte lihtsalt õppida selgeks võitlustehnika, vaid parandvaad tervislikku seisukorda. Nii on Yang stiilist väljakasvanud terve suund just tervisevõimlemise harjutusi.

Meie kasutame:

«Yang», «Chen» ja «Udan» stiile. Tulge ja proovige TaiChi Quan harjutusi! Teile võib see meeldida!
Pildil: üks parimad Udan stiili  meistreid, meister Vag näitab praktikas Udan stiili TaiChi Quani kasutamist.

Rühmade ajakava vaadake Siin.

 


Архив публикаций